Producent Pregnabit uruchamia Medyczne Centrum Telemonitoringu (MCT), które obsługiwać będzie klientów i pacjentki korzystające z mobilnego KTG. MCT analizuje na bieżąco zapisy badań KTG wykonanych przez ciężarne w domach. MCT to nie tylko zespół wyspecjalizowanego personelu medycznego, ale też specjalne algorytmy zapewniające dodatkowe bezpieczeństwo, szybkość i jakość analiz. Włączenie usługi telemonitoringu to ostatni krok do udostępnienia rozwiązania Pregnabit najpierw w Polsce, a potem w Europie i na świecie.

Do MCT trafiały będą zapisy  badań KTG przeprowadzonych samodzielnie w domu przez kobiety używające urządzenia Pregnabit. Zatrudnieni w MCT specjaliści będą te odczyty analizować i kontaktować się z pacjentkami.

- W przypadku prawidłowych wyników kobieta zostanie poinformowana SMS-owo, że wszystko jest w porządku. Jeśli jednak coś wzbudzi zaniepokojenie personelu medycznego, uruchomione zostaną właściwe procedury medyczne. Wszystkie wyniki gromadzone będą na opracowanej przez nas Platformie Medycznej oraz odpowiednio zabezpieczonych serwerach, dostępne dla pacjentki i jej lekarza prowadzącego przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu, z dowolnego miejsca – mówi dr n. med. Patrycja Wizińska-Socha, prezes zarządu opracowującej go firmy Nestmedic.

Specjaliści pracujący w Medycznym Centrum Telemonitoringu będą analizować zapisy KTG przesyłane przez urządzenie Pregnabit, ale też mogą służyć ważnym wsparciem w innych kwestiach profilaktyki w okresie okołoporodowym.

- Pregnabit został zaprojektowany nie tylko po to, aby ratować zdrowie i życie nienarodzonych jeszcze dzieci, ale też po to, aby zapewnić spokój i poczucie bezpieczeństwa mamom oczekującym narodzin swoich dzieci. Specjaliści zatrudnieni w Medycznym Centrum Telemonitoringu mają za zadanie również wspierać ten spokój i komfort wykonywania kontrolnych badań profilaktycznych. Kobiety mogą się do nich bowiem zwrócić, gdy coś ich niepokoi, a chwilowo kontakt z ich lekarzem nie jest możliwy. MCT działa 24 godziny na dobę, dzięki czemu  badanie KTG może być wykonane i przeanalizowane niezależnie od pory dnia i nocy – dodaje Patrycja Wizińska-Socha.

Pracę personelu medycznego w MCT  wspierają specjalnie opracowane przez Nestmedic i wciąż rozwijane algorytmy, które na podstawie wyników, historii i innych dostępnych danych organizują harmonogram prac, pilnując, by przypadki wymagające szczególnej uwagi trafiły do analizy jak najwcześniej. Gdy liczba danych szybko rośnie, zyskujemy możliwość przewidywania zagrożeń oraz coraz szybszej i coraz lepszej diagnostyki odczytów badań. To pomaga podejmować lepsze decyzje i znacząco podnosić bezpieczeństwo.

Pregnabit wspierany przez pracę Medycznego Centrum Telemonitoringu trafi do polskich kobiet jeszcze w tym roku.

- Lekarz prowadzący ciążę najlepiej zna i opiekuje się swoją pacjentką i jej nienarodzonym dzieckiem. Nie jest w stanie jednak czuwać nad ich spokojem bez przerwy. Dlatego połączenie nowoczesnych technologii i takiego medycznego centrum, które jest do dyspozycji przez całą dobę, to bardzo dobry kierunek – mówi dr n. med. Robert Woytoń.

Zobacz również:

To się czyta

A jeśli nam nie po

Zapraszamy na cykl bezpłatnych spotkań w

+ View

Cykl spotkań na temat

Serdecznie zapraszamy na otwarty cykl spotkań na

+ View

Trzytygodniowa próba

Najlepszym i najłatwiejszym sposobem na

+ View

Kobiety z rakiem piersi

Niektóre badania sugerują, że kobiety,

+ View

Chcesz mieć piękną

Słońce wróciło już na dobre, a letnia

+ View

Podejdź do serca z

Jedzenie to nie tylko przyjemność, ale także

+ View

Warzywne dodatki na

Stół pełen warzywnych rozmaitości

+ View

Najbardziej popularne

Reumatoidalne zapalenie ...

 Ludzie często mnie pytają, skąd lekarze wiedzą, że dana osoba cierpi na reumatoidalne zapalenie ...

+ View

Siemię lniane - źródło ...

Nie tak dawno temu słowa „lignany” nie można było znaleźć w żadnym słowniku medycznym. Lignany są ...

+ View

Zdrowe soki - zdrowie ma ...

Lubię wyciskać dla mojej rodziny soki. Lubię patrzeć, jak żona uśmiecha się do mnie, gdy podaję jej kubek, i pyta: ...

+ View

Alkohol szkodzi w każdej ...

Alkohol nie zawiera żadnych składników potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jest jedynie bogatym ...

+ View

Polecamy 

Astma. Łagodzimy naturalnie

astma lagodzimy naturalnie lekka

  1. Leigh Broadhurst

W swojej książce dr Broadhurst w sposób jasny i zrozumiały przedstawia wiele praktycznych informacji, które wyjaśniają przyczyny powstawania astmy, a także daje wskazówki, które pozwolą skutecznie złagodzić objawy tej choroby przy pomocy naturalnych środków leczniczych. Ta publikacja to doskonały drogowskaz do tego, by przejąć kontrolę nad swoim zdrowiem i – z pomocą natury – zacząć wreszcie swobodnie oddychać!

Zobacz więcej ...

Polecamy 

Urodzić razem i naturalnie

urodzic razem i naturalnie

Profesjonalny informator i poradnik porodowy dla rodziców i położnych, który zwraca uwagę na indywidualność cudownego procesu narodzin. Książka czytelnie przedstawia wartość porodu naturalnego, w szczególności zaś takiego, który może przebiegać w domu kobiety rodzącej. Autorka nie tylko opisuje warunki konieczne do takiego porodu, ale ukazuje również niezwykłą wartość pracy położnej i jej wiary w naturalną siłę, mądrość i miłość rodzącej kobiety.

Zobacz więcej ...

Polecamy 

Kurs "Stres - zagrożenie czy szansa?"

stres zagrozenie czy szansaJeśli czasem tracisz kontrolę i nie potrafisz zapanować nad swoim życiem. Jeśli nadmiar problemów pozbawia cię energii i nadziei, a przy tym zdajesz sobie sprawę z mogących pojawić się problemów i trudności – skorzystaj z lekcji na temat stresu. Poczuj siłę, nadzieję i wsparcie płynące z dobrych rad w nich przekazywanych.

 

 

Zobacz więcej ...

  • Prev
  • Współpraca
Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top

Strona korzysta z plików cookies w celu lepszej relizacji usługi zgodnie z Polityką Plików Cookies. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj naszą politykę prywatności.

Kliknij OK aby zamknąć popup