Dzieci mogą w takim samym stopniu ucierpieć z powodu siedzącego trybu życia jak dorośli. Badanie zgłoszone do Archives of Pediatric & Adolescent Medicine (Archiwum Medycyny Dziecięcej i Młodzieżowej) wykazało, że „dzieci powinny bawić się na zewnątrz” oraz że „należy na nowo wprowadzić do życia dzieci czas zabawy, który wydaje się stopniowo zanikać”.

Zabawa jest konieczna dla rozwoju, ponieważ przyczynia się do dobrego samopoczucia w zakresie poznawczym, fizycznym, społecznym i emocjonalnym, rozwija kreatywność, wyobraźnię i zręczność. Zabawa pomaga dzieciom nauczyć się, jak pracować w grupie, dzielić się, negocjować, rozwiązywać konflikty oraz bronić samego siebie. Ponadto zabawa daje świetną możliwość, aby pokonywać swoje lęki, odgrywając role dorosłych, a także poprawia inteligencję emocjonalną.

Rekreacja jest najkorzystniejszym czynnikiem rozwoju umysłowego w środowisku trójwymiarowym (w przeciwieństwie do komputerów i telewizji). Nauka poprzez zajęcia manualne pozwala młodym ludziom odkrywać praktyczne funkcjonowanie świata, poznać tworzywo oraz procesy, jak również dokonywać sądów na temat pojęć abstrakcyjnych. Badania wykazały, że duża ilość czasu spędzona w wirtualnym świecie komputerowym zastępuje zabawę manualną. Rozwój umysłowy dzieci na Zachodzie jest zagrożony przez brak pracy manualnej zarówno w domu, jak i w szkole. Takie zajęcia stają się coraz mniej popularne, i dlatego wiele szkół nawet ich nie proponuje ze względu na brak zainteresowania. Lekcje praktyczno-techniczne obejmują działania z drewnem i metalem, rzemiosło, rolnictwo, muzykę, prowadzenie gospodarstwa domowego i mechanikę samochodową.

Jak się okazuje, dzieci wolą grać w gry komputerowe i uczestniczyć w zajęciach informatycznych niż pracować rękoma. Mimo takiej tendencji raport z ostatnich badań potwierdza, że praca manualna w rzeczywistym świecie trójwymiarowym jest konieczna dla pełnego rozwoju poznawczego i intelektualnego młodych ludzi. Raport ten został opublikowany przez doktora Arica Sigmana powołanego przez organizację Ruskin Mill Educational Trust. Według doktora Sigmana świat zachodni szybko staje się „społeczeństwem oprogramowania, a nie społeczeństwem śrubokrętu”. Wielu ludzi w naszej kulturze uważa prace manualne za zajęcia dla klasy niższej. Raport doktora Sigmana wskazuje, że wielu 11-latków wykazuje braki w zakresie pewnych obszarów rozwoju poznawczego, których nie zauważono u dzieci w takim samym wieku jedno lub dwa pokolenia wcześniej. Zaobserwowano również spadek umiejętności manualnych młodych inżynierów oraz uczniów, których zadaniem jest rozwiązywanie prostych problemów mechanicznych. Wyniki opisane w raporcie doktora Sigmana wyraźnie podkreślają potrzebę wzmocnienia roli nauczania trójwymiarowego oraz rzemiosła w dzisiejszej edukacji. Raport zwraca również uwagę, by rodzice wzięli na siebie odpowiedzialność za spędzanie przez dzieci większej ilości czasu na aktywnych zajęciach fizycznych.

Zobacz również:

To się czyta

Chwytaj chwilę!

Dostałam wirtualny list od znajomego. Mądrość

+ View

Światowy Dzień Udaru

29 października obchodzimy Światowy

+ View

IV ODSŁONA

REWOLUCJE W BRZUCHU? Może to nie to, co

+ View

A jeśli nam nie po

Zapraszamy na cykl bezpłatnych spotkań w

+ View

Cykl spotkań na temat

Serdecznie zapraszamy na otwarty cykl spotkań na

+ View

Trzytygodniowa próba

Najlepszym i najłatwiejszym sposobem na

+ View

Kobiety z rakiem piersi

Niektóre badania sugerują, że kobiety,

+ View

Najbardziej popularne

Reumatoidalne zapalenie ...

 Ludzie często mnie pytają, skąd lekarze wiedzą, że dana osoba cierpi na reumatoidalne zapalenie ...

+ View

Jak sobie radzić z zaparciami?

Zaparcia to problem, który uprzykrza codzienność. Obecnie na zaparcia cierpi już co druga kobieta i co czwarty ...

+ View

Siemię lniane - źródło ...

Nie tak dawno temu słowa „lignany” nie można było znaleźć w żadnym słowniku medycznym. Lignany są ...

+ View

Alkohol szkodzi w każdej ...

Alkohol nie zawiera żadnych składników potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jest jedynie bogatym ...

+ View

Polecamy 

Astma. Łagodzimy naturalnie

astma lagodzimy naturalnie lekka

  1. Leigh Broadhurst

W swojej książce dr Broadhurst w sposób jasny i zrozumiały przedstawia wiele praktycznych informacji, które wyjaśniają przyczyny powstawania astmy, a także daje wskazówki, które pozwolą skutecznie złagodzić objawy tej choroby przy pomocy naturalnych środków leczniczych. Ta publikacja to doskonały drogowskaz do tego, by przejąć kontrolę nad swoim zdrowiem i – z pomocą natury – zacząć wreszcie swobodnie oddychać!

Zobacz więcej ...

Polecamy 

Urodzić razem i naturalnie

urodzic razem i naturalnie

Profesjonalny informator i poradnik porodowy dla rodziców i położnych, który zwraca uwagę na indywidualność cudownego procesu narodzin. Książka czytelnie przedstawia wartość porodu naturalnego, w szczególności zaś takiego, który może przebiegać w domu kobiety rodzącej. Autorka nie tylko opisuje warunki konieczne do takiego porodu, ale ukazuje również niezwykłą wartość pracy położnej i jej wiary w naturalną siłę, mądrość i miłość rodzącej kobiety.

Zobacz więcej ...

Polecamy 

Kurs "Stres - zagrożenie czy szansa?"

stres zagrozenie czy szansaJeśli czasem tracisz kontrolę i nie potrafisz zapanować nad swoim życiem. Jeśli nadmiar problemów pozbawia cię energii i nadziei, a przy tym zdajesz sobie sprawę z mogących pojawić się problemów i trudności – skorzystaj z lekcji na temat stresu. Poczuj siłę, nadzieję i wsparcie płynące z dobrych rad w nich przekazywanych.

 

 

Zobacz więcej ...

  • Prev
  • Współpraca
Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top

Strona korzysta z plików cookies w celu lepszej relizacji usługi zgodnie z Polityką Plików Cookies. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj naszą politykę prywatności.

Kliknij OK aby zamknąć popup