Nie tak dawno temu słowa „lignany” nie można było znaleźć w żadnym słowniku medycznym. Lignany są ważną, nowo odkrytą grupą substancji. Są one estrogenami pochodzenia roślinnego (fitoestrogeny) i mogą odgrywać kluczową rolę w zapobieganiu raka piersi, macicy, jelita grubego czy prostaty.

Te przyjazne hormony roślinne odgrywają również ważną rolę w utrzymaniu zdrowych i mocnych kości. Lignany, wiążąc kwasy żółciowe, zapobiegają także tworzeniu się kamieni żółciowych. Według badań przeprowadzonych przez doktora L. Thompsona z University of Toronto nasiona lnu są najbogatszym źródłem lignanów – zawierają od 75 do 800 razy więcej tego składnika niż otręby pszenne, owsiane, żytnie, z prosa, roślin strączkowych, soi i innych 66 badanych produktów roślinnych.

Lignany chronią również organizm przed chorobami nowotworowymi o podłożu estrogennym, usuwając nadmiar estrogenu z ciała, a także ingerując w rozwój komórek nowotworowych. Według dobrze udokumentowanych badań Meksykanki, Japonki i Chinki, których dieta jest bogata w błonnik i lignany, znacznie rzadziej chorują na raka piersi niż kobiety stosujące standardową północnoamerykańską dietę. Co więcej lignany łączą się z receptorami estrogennymi, zajmując na błonach komórek miejsce estradiolu i estronu, hormonów odpowiedzialnych za rozwój komórek rakowych piersi.

Lignany hamują również produkcję estrogenów z komórek tłuszczowych. Wiele badań potwierdza tezę, że ludzie przez spożywanie dużych ilości nasion lnu bogatych w lignany są w stanie przywrócić równowagę hormonalną w organizmie. Ponadto naukowcy uważają, że związki te działają korzystnie przy takich problemach zdrowotnych, jak choroby serca, cukrzyca, nadciśnienie i prawdopodobnie astma. I wreszcie lignany mają antybakteryjne i przeciwgrzybicze właściwości, co sprawia, że siemię lniane znakomicie usprawnia działanie systemu immunologicznego.

 

Interesujący temat? Możesz go zgłębić jeszcze bardziej! Razem z Fundacją Źródła Życia przygotowalismy specjalną promocję na książkę pt. Stosujemy siemie lniane.

Teraz kupisz ją za jednyne: 10 zł !!! (promocja ważna do końca 2017 roku).

Wystarczy, że w koszyku wpiszesz kod promocyjny: ZDROWESIEMIE, a uzyskasz zniżkę na ta pozycję!

stosujemy siemie lniane

Autor udziela prostych porad, jak włączyć nasiona lnu do swej codziennej diety, a także przedstawia przepisy kulinarne, które pozwolą mu na szybkie i łatwe wykorzystanie lnu do posiłków. W książce tej zostały również zamieszczone szczegółowe receptury do peelingu twarzy oraz gorących okładów z wykorzystaniem lnu.

 

Kupując ten produkt wspierasz działalność statutową Fundacji Źródła Życia! Dziękujemy!

  • Prev
  • Współpraca
Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top

Strona korzysta z plików cookies w celu lepszej relizacji usługi zgodnie z Polityką Plików Cookies. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj naszą politykę prywatności.

Kliknij OK aby zamknąć popup