Test skórny

Test skórny jest metodą polegającą na aplikacji alergenów na skórę. Komórki skóry uwalniają histaminę, która wywołuje reakcję skórną u osoby uczulonej na daną substancję. Test skórny nie jest testem bardzo dokładnym i obejmuje szeroki wachlarz pokarmów.

RAST

Test radioalergosorpcji (RAST) jest testem laboratoryjnym polegającym na wykrywaniu obecności przeciwciał IgE na podany antygen. Wykazano jednak, że w 20% może być błędnie pozytywny i w 20% może być błędnie negatywny.
Co więcej, jest metodą stosunkowo drogą.

Badanie pulsu

Badanie pulsu jest testem stosowanym przez alergologów. Pacjent pości przez 4–6 dni, przyjmując jedynie wodę. Po okresie postu otrzymuje pokarm, składający się jedynie z jednego rodzaju pożywienia. Badanie pulsu przeprowadza się tuż przed spożyciem posiłku i po każdych 20 minutach przez godzinę po jego spożyciu. W tym samym czasie obserwuje się inne objawy. Podczas każdego kolejnego posiłku procedura jest powtarzana, ale za każdym razem stosuje się inny typ pożywienia. Przyspieszenie lub zwolnienie akcji serca o 20 uderzeń na minutę lub więcej traktuje się jako znaczące diagnostycznie. Test ten nie jest całkowicie pewny i dokładny ze względu na to, że wiele innych czynników może wpłynąć na pomiar.

Dieta eliminacyjna

W diagnostyce alergii bardzo pomocne jest prześledzenie zwyczajów żywieniowych chorej osoby. Ponieważ ekspozycja na alergen pokarmowy i objawy nie muszą pojawić się w tym samym czasie, konieczne jest przeprowadzenie dokładnej obserwacji. W tym celu stosuje się dietę rotacyjną, dziennik diety (jako próbę korelacji objawów ze spożyciem określonych pokarmów – jest ona pomocna w przypadku przejściowych objawów) oraz dietę eliminacyjną (zakładającą odejście od określonych pokarmów do czasu, aż objawy zanikną i powrót do nich kolejno w odstępach 3–7-dniowych z dokładną obserwacją objawów).

 

To się czyta

Chwytaj chwilę!

Dostałam wirtualny list od znajomego. Mądrość

+ View

Światowy Dzień Udaru

29 października obchodzimy Światowy

+ View

IV ODSŁONA

REWOLUCJE W BRZUCHU? Może to nie to, co

+ View

A jeśli nam nie po

Zapraszamy na cykl bezpłatnych spotkań w

+ View

Cykl spotkań na temat

Serdecznie zapraszamy na otwarty cykl spotkań na

+ View

Trzytygodniowa próba

Najlepszym i najłatwiejszym sposobem na

+ View

Kobiety z rakiem piersi

Niektóre badania sugerują, że kobiety,

+ View

Najbardziej popularne

LIPIDOGRAM - najnowsze normy

Tłuszcze (lipidy) przyjmujemy wraz z pożywieniem. Stanowią one jedno ze źródeł energii dla naszego organizmu, są ...

+ View

Arytmia serca - objaw czy ...

Palpitacje serca, kołatanie, arytmia – to tylko niektóre z określeń jakich najczęściej używamy, kiedy ...

+ View

NADWAGA, OTYŁOŚĆ I ODCHUDZANIE

NADWAGA, OTYŁOŚĆ I ODCHUDZANIE. Racjonalne odżywianie dla upragnionych efektów Mimo że już od ponad 40 lat ...

+ View

Udar mózgu

Każdy człowiek rodzi się z gładkimi, elastycznymi naczyniami. Wiele populacji świata zachowuje w zdrowiu swoje naczynia ...

+ View

Polecamy 

Astma. Łagodzimy naturalnie

astma lagodzimy naturalnie lekka

  1. Leigh Broadhurst

W swojej książce dr Broadhurst w sposób jasny i zrozumiały przedstawia wiele praktycznych informacji, które wyjaśniają przyczyny powstawania astmy, a także daje wskazówki, które pozwolą skutecznie złagodzić objawy tej choroby przy pomocy naturalnych środków leczniczych. Ta publikacja to doskonały drogowskaz do tego, by przejąć kontrolę nad swoim zdrowiem i – z pomocą natury – zacząć wreszcie swobodnie oddychać!

Zobacz więcej ...

Polecamy 

Urodzić razem i naturalnie

urodzic razem i naturalnie

Profesjonalny informator i poradnik porodowy dla rodziców i położnych, który zwraca uwagę na indywidualność cudownego procesu narodzin. Książka czytelnie przedstawia wartość porodu naturalnego, w szczególności zaś takiego, który może przebiegać w domu kobiety rodzącej. Autorka nie tylko opisuje warunki konieczne do takiego porodu, ale ukazuje również niezwykłą wartość pracy położnej i jej wiary w naturalną siłę, mądrość i miłość rodzącej kobiety.

Zobacz więcej ...

Polecamy 

Kurs "Stres - zagrożenie czy szansa?"

stres zagrozenie czy szansaJeśli czasem tracisz kontrolę i nie potrafisz zapanować nad swoim życiem. Jeśli nadmiar problemów pozbawia cię energii i nadziei, a przy tym zdajesz sobie sprawę z mogących pojawić się problemów i trudności – skorzystaj z lekcji na temat stresu. Poczuj siłę, nadzieję i wsparcie płynące z dobrych rad w nich przekazywanych.

 

 

Zobacz więcej ...

  • Prev
  • Współpraca
Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top

Strona korzysta z plików cookies w celu lepszej relizacji usługi zgodnie z Polityką Plików Cookies. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj naszą politykę prywatności.

Kliknij OK aby zamknąć popup