Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on print
Share on email

Zdrowie z wyboru 57

Drodzy Czytelnicy!

Jeżeli człowiek rodzi się zdrowy, bez żadnych obciążeń genetycznych, to przy zachowaniu zdrowego stylu życia nigdy nie powinien chorować. Jest to prawdą również dla kobiet w każdym wieku; po osiągnięciu dojrzałości organizm przygotowuje się do wydania na świat potomstwa, przychodzi też czas przekwitania. Menopauza może być szczęśliwa, przeżyta w zdrowiu i dobrej kondycji. Tak samo mogą wyglądać również późniejsze lata życia; dowodzą tego prowadzone od wielu lat badania.

Aby to osiągnąć, trzeba podjąć wyzwanie wypracowania zdrowego stylu życia. Niezwykle ważne są też badania profilaktyczne, które naprawdę warto regularnie wykonywać. Choroby kobiece w Polsce wciąż zbierają swoje ogromne żniwo przedwczesnej śmierci. Dzieje się to zupełnie niepotrzebnie. Dzisiaj dysponujemy odpowiednią wiedzą i badaniami przesiewowymi, które pozwalają na wczesną diagnozę i umożliwiają podjęcie wczesnych działań leczniczych, jeśli wystąpi taka potrzeba. Perspektywa powrotu do zdrowia jest wówczas bardzo realna, ponieważ im wcześniejsza diagnoza, tym lepsze rokowanie. Warto uświadomić sobie, jak wielki potencjał profilaktyki chorób kobiecych spoczywa w naszych rękach i na pewno z niego skorzystać.

lek. med. Grażyna Kuczek

W tym numerze przeczytać można o tym jak zmienić swoje życie by być bardziej szczęśliwym, jak uchronić się przed depresją oraz o pokarmach, które pomogą nam poprawić nastrój. Ponadto numer zawiera informację o mieszankach ziołowych na dobry humor, przepisy zdrowej kuchni oraz wywiad z Panią Idą Karpińską – założycielką Ogólnopolskiej Kampanii Kwiat Kobiecości.

Zapraszamy do prenumeraty w wersji papierowej w promocyjnych cenach!

Gorąco zachęcamy do prenumeraty!
Prenumerata to oszczędność czasu i wygoda (zaprenumerowane numery dostarczamy prosto do Twojego domu)

Jeśli jesteście zainteresowani prenumeratą kwartalnika, lub zamówieniem poszczególnych numerów, zapraszamy do kontaktu:

tel.: 46 857-28-99
e-mail: sklep@fzz.pl

Koszt prenumeraty:
1 rok = 18 zł
2 lata = 35 zł
3 lata = 53 zł

Przy zakupie prenumeraty na okres 3 lat, jeden kolejny egzemplarz wysyłamy gratis.

Kup teraz

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *