Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on print
Share on email

Zdrowie z wyboru 59


Drodzy Czytelnicy!

Sen dla zachowania zdrowia jest tak samo ważny jak właściwe odżywianie, ćwiczenia fizyczne, picie odpowiedniej ilości wody czy oddychanie świeżym powietrzem.

Kilka nieprzespanych nocy powoduje, że czujemy się nie do życia. Brak snu pozbawia nas nie tylko dobrego samopoczucia i witalności, ale również osłabia naszą immunologię i zwiększa ryzyko chorób infekcyjnych, narządowych i psychosomatycznych. Dlatego warto zadbać o to, aby, o ile to tylko możliwe, każdą noc spędzić będąc pogrążonym w głębokim, zdrowym śnie – śnie, który przynosi z poranka dobre samopoczucie, rześkość umysłu i chęć do aktywnego spędzenia nowego dnia.

Pęd życia, w pułapce którego znalazł się współczesny cywilizowany człowiek, pozbawia go dobrego nocnego wypoczynku. Jesteśmy niewypoczęci i w związku z tym często sięgamy po substancje pobudzające. To błędne i niebezpieczne koło. Substancje pobudzające tylko dolewają oliwy do ognia. Trzeba pamiętać, że dobrego nocnego wypoczynku nic nie zastąpi. Warto więc sprawić, aby odpowiednio długi i głęboki sen był na liście naszych priorytetów.

lek. med. Grażyna Kuczek

W tym numerze znajdują się ciekawe porady i artykuły specjalistów dotyczące dobrego snu, a co za tym idzie – dobrego zdrowia. Poznamy między innymi receptę na bezsenność, mity na temat kawy i alkoholu, przeczytamy również na temat wpływu przejadania się na jakość naszego snu, jak również dowiemy się nieco więcej na temat regeneracji skóry nocą. A to dopiero początek. W kwartalniku tym znajduje się wiele innych inspirujących przepisów, porad i innych treści!

Gorąco zachęcamy do prenumeraty!
Prenumerata to oszczędność czasu i wygoda (zaprenumerowane numery dostarczamy prosto do Twojego domu)

Jeśli jesteście zainteresowani prenumeratą kwartalnika, lub zamówieniem poszczególnych numerów, zapraszamy do kontaktu:

tel.: 46 857-28-99
e-mail: sklep@fzz.pl

Koszt prenumeraty:
1 rok = 18 zł
2 lata = 35 zł
3 lata = 53 zł

Przy zakupie prenumeraty na okres 3 lat, jeden kolejny egzemplarz wysyłamy gratis.

Kup teraz


Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *