Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on print

Suplementacja witaminy B12

Tematem niniejszego artykułu nie jest rozpatrywanie czy suplementacja witaminy B12 jest ekstrawagancją czy też koniecznością, ponieważ kwestia bezwzględnej potrzeby tej suplementacji w grupie wegan, a nawet wegetarian została potwierdzona badaniami naukowymi.

Moje doświadczenie z witaminą B12


Jako promotorka z profesji i propagatorka zdrowego stylu życia z miłości, często spotykam się z pytaniami odnośnie witaminy B12 oraz właściwej jej dawki w przypadku suplementacji. Fakt ten skłonił mnie do podzielenia się moją wiedzą i doświadczeniem w kwestii tejże właśnie witaminy.

Jestem wegetarianką. Odkąd zapoznałam się z poważnymi badaniami wskazującymi na potrzebę stosowania suplementu witaminy B12 w przypadku diety wegańskiej i wegetariańskiej, zażywam ją regularnie. W oparciu o porównanie różnych postaci suplementów, zdecydowanie wyznaję pogląd, że suplementacja jest nie tylko konieczna, ale i możliwa w naszych polskich warunkach. Osobiście zaopatruje się w Witaminę B12 w firmie Solgar.

Dlaczego SOLGAR? Najlepiej gdyby Państwo zapoznali się osobiście z produktami tej firmy. Solgar to jeden z najlepszych w świecie producentów suplementów diety. W swojej szerokiej ofercie posiada także suplement witaminy B12 w unikatowej na naszym rynku dawce 100µg. Taka dawka jest dawką zalecaną przez autorytety medyczne i w pełni bezpieczną. Dawki niższe, tzn. 5 i 10µg, dostępne w powszechnych aptekach, są dawkami zbyt małymi. Poza tym są stosunkowo drogie. Opakowanie witaminy B12 w firmie Solgar zawiera 100 tabletek. Stosuje się jedną tabletkę dziennie, co zapewnia kurację na 100 dni w przystępnej cenie.

W fimie Solgar można zamówić również preparat multawitaminowo-minerałowy pod nazwą Formuła VM 75.Tabletki Formuły VM 75 zawierają w sobie witaminę B12 w dawce 75 µg. W przypadku wegetarian, suplementując regularnie Formułę VM 75 nie ma potrzeby korzystania z tabletek Witaminy B12.

Produkty Solgar nie są sprzedawane w powszechnych aptekach. Solgar posiada swoje apteki, jest ich jednak nie wiele. Najlepiej zamawiać telefonicznie bądź internetowo. Produkty dostarczane są drogą pocztową.

Mam nadzieję, że powyższe informacje będą dla Państwa pomocne w trosce o zdrowie własne oraz Waszych bliskich.

Więcej o samej witaminie B12 oraz o badaniach potwierdzających konieczność jej suplementacji można przeczytać w artykule dr. Romana Pawlaka pt.: B12 – prawdy i mity na stronie Stowarzyszenia Promocji Zdrowego Stylu Życia.

0 komentarze

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *