Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on print

Technologia EM w odstraszaniu szkodników


Szkodniki są ogromnym zagrożeniem dla naszych roślin. Osobom, które całkowicie zrezygnowały ze stosowania środków chemicznych nie jest obcy widok dziurawych liści, przyschniętych pędów czy szarego nalotu w ogródkach i na polach uprawnych. Jak z nimi walczyć? Czy jest jakiś skuteczny, ale przede wszystkim naturalny sposób, aby chronić rośliny?

EM-5

Preparat EM-5 to produkt skomponowany z naturalnych składników fermentowanych z Efektywnymi Mikroorganizmami. W jego skład wchodzą: Efektywne Mikroorganizmy, melasa trzcinowa, czosnek, ostra papryka, ocet winny, alkohol i woda. EM-5 nie jest środkiem owadobójczym, lecz skutecznie odstraszającym szkodniki i utrudniającym ich rozwój.

Jak to działa?

Zdecydowana więszość szkodników lubi substancje utleniające (utleniacze). Rośliny, które są chore, w stresie lub uprawiane na glebach obciążonych chemią zawierają dużą ilość utleniaczy i tym samym przyciągają szkodniki. Efektywne Mikroorganizmy powodują wysoki poziom antyutleniania i w ten sposób tworzą środowisko, którego nie znoszą szkodniki. Złożone na roślinach z EM jaja owadów na ogół pozostają w tym stadium i nie rozwijają się do dorosłej postaci. Tym sposobem nowe szkodniki nie rozmnażają się na roślinach.

Drugą cechą wspólną szkodników jest to, że żywią się słabymi, chorymi lub gnijącymi roślinami (owady pożyteczne są mięsożerne). Szkodniki mają za zadanie zniszczyć słabe rośliny, aby uchronić te zdrowe przed zarażeniem. Efektywne Mikroorganizmy wzmacniają rośliny, a dzięki zdolności przetwarzania substancji organicznych w antyoksydanty, tworzą środowisko przeciwdziałające procesom utleniania i tym samym odstraszające owady.

Zastosowanie

W celu zapobiegania chorobom i odstraszaniu szkodników stosujemy EM-5 w bezpośrednim oprysku na rośliny w ilości 2 litry/1 ha w rozcieńczeniu z wodą minimum 1:200. EM-5 działa skutecznie tylko wtedy, gdy gleba jest w odpowiednim stopniu zregenerowana. Wyraźne efekty widoczne są w drugim lub trzecim roku stosowania. Możliwe jest kompleksowe stosowanie EM-5 i EM-Naturalnie Aktywnego np.: 2 litry EM-5 + 40 litrów EM Naturalnie Aktywnego + 400 litrów wody/1 ha powierzchni uprawnych.

UWAGI :

  • Nie stosować razem z pestycydami i nawozami sztucznymi.
  • Przed zastosowaniem zawartość należy wymieszać.
  • Do oprysku należy używać grubokroplistych rozpylaczy.

0 komentarze

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *