Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on print

Muesli Birchera

Muesli-Birchera
Oceń przepis:
5/5 (1 Review)

Przygotowanie:

5 minut

Przyrządzenie:

20 minut

Porcja:

400 g

Czas przygotowania:

120 minut

5/5 (1 Review)

Składniki​

Sposób przyrządzenia

 1. Zmiel owies na płatki, umieść je w misce i namocz w wodzie przez 15-30 minut w temperaturze pokojowej.
 1. Zmiel lub pokrój migdały, odłóż je na bok.
 1. W osobnej misce zmieszaj sok z cytryny, jogurt i miód.
 1. Zetrzyj jabłka na tarce i wymieszaj z masą.
 1. Domieszaj płatki owsiane, posyp migdałami. Podaj natychmiast po przygotowaniu.
 1. Muesli można jeść nie tylko na śniadanie. Na specjalne okazje często zamawia się deser zawierający muesli przekładane borówkami, wiśniami lub kawałkami ananasa, pokryte bitą śmietaną (lub orzechowym kremem) i świeżymi orzechami włoskimi.

Popularne artykuły

A to ciekawe ...

 • Chia inaczej szałwia hiszpańska (Salvia columbariae) posiada niezwykłe właściwości. Nasiona chia zawierają dużą ilość bardzo wartościowych i odżywczych składników. Te niepozorne nasionka kryją w sobie potężną dawkę energii, która wzmocni każdy ludzki organizm.
 • Karob (mączka z chleba świętojańskiego) jeden z najzdrowszych produktów żywieniowych, doskonałe źródło niezbędnych minerałów i witamin. Ziarna karobu są nieocenionym źródłem białka, magnezu, żelaza, wapnia, węglowodanów i fosforu. Karob w proszku wykorzystywany jest w przemyśle spożywczym jako substytut czekolady.
 • Agar – substancja żelująca, której głównym składnikiem jest trudno przyswajalny przez człowieka cukier galaktoza. Agar-agar w zimnej wodzie pęcznieje, natomiast dobrze rozpuszcza się w wodzie o temperaturze ok. 90-100 °C, a zestala się, tworząc rodzaj żelu w 40-50 °C. Agar zawiera około 90% polisacharydów. Głównymi składnikami cukrowymi tych związków są: agaroza (około 70%) oraz kwaśna agaropektyna. Na ogół skład jest zmienny i zależy od pochodzenia surowca. Jako substancja silnie pęczniejąca jest stosowany jako środek łagodnie przeczyszczający. Agar jest wykorzystywany jako naturalny, bezsmakowy i bezpieczniejszy od żelatyny środek żelujący przy produkcji słodyczy i innych przemysłowych produktów spożywczych.
 • Quinoa (komosa ryżowa) jest skarbnicą witamin i minerałów, nie bez powodu więc okrzyknięto ją mianem Złota Inków. Ziarno quinoa jest bezglutenowe i ma niski indeks glikemiczny.
 • Sorgo (Sorghum ) – bardzo wartościowa roślina zbożowa uprawiana w Meksyku. Zawiera do 13% białka oraz witaminy z grupy B. Liście wykorzystuje się jako paszę dla bydła, a ziarno przerabia na kaszę i mąkę.
 • Borówki amerykańskie – mogą zapobiegać infekcjim drug moczowych. Podobnie jak żurawina zawierają związki, które utrudniają szkodliwym bakteriom przyleganie do ściany pęcherza. Jeśli zniechęca Cię cierpki smak żurawiny, spróbuj soku z owoców borówki lub dodaj szklenkę borówek do ulubionego koktajlu.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *