Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on print

Rusza Medyczne Centrum Telemonitoringu KTG

Producent Pregnabit uruchamia Medyczne Centrum Telemonitoringu (MCT), które obsługiwać będzie klientów i pacjentki korzystające z mobilnego KTG. MCT analizuje na bieżąco zapisy badań KTG wykonanych przez ciężarne w domach. MCT to nie tylko zespół wyspecjalizowanego personelu medycznego, ale też specjalne algorytmy zapewniające dodatkowe bezpieczeństwo, szybkość i jakość analiz. Włączenie usługi telemonitoringu to ostatni krok do udostępnienia rozwiązania Pregnabit najpierw w Polsce, a potem w Europie i na świecie.

Do MCT trafiały będą zapisy  badań KTG przeprowadzonych samodzielnie w domu przez kobiety używające urządzenia Pregnabit. Zatrudnieni w MCT specjaliści będą te odczyty analizować i kontaktować się z pacjentkami.

 W przypadku prawidłowych wyników kobieta zostanie poinformowana SMS-owo, że wszystko jest w porządku. Jeśli jednak coś wzbudzi zaniepokojenie personelu medycznego, uruchomione zostaną właściwe procedury medyczne. Wszystkie wyniki gromadzone będą na opracowanej przez nas Platformie Medycznej oraz odpowiednio zabezpieczonych serwerach, dostępne dla pacjentki i jej lekarza prowadzącego przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu, z dowolnego miejsca – mówi dr n. med. Patrycja Wizińska-Socha, prezes zarządu opracowującej go firmy Nestmedic.

Specjaliści pracujący w Medycznym Centrum Telemonitoringu będą analizować zapisy KTG przesyłane przez urządzenie Pregnabit, ale też mogą służyć ważnym wsparciem w innych kwestiach profilaktyki w okresie okołoporodowym.

– Pregnabit został zaprojektowany nie tylko po to, aby ratować zdrowie i życie nienarodzonych jeszcze dzieci, ale też po to, aby zapewnić spokój i poczucie bezpieczeństwa mamom oczekującym narodzin swoich dzieci. Specjaliści zatrudnieni w Medycznym Centrum Telemonitoringu mają za zadanie również wspierać ten spokój i komfort wykonywania kontrolnych badań profilaktycznych. Kobiety mogą się do nich bowiem zwrócić, gdy coś ich niepokoi, a chwilowo kontakt z ich lekarzem nie jest możliwy. MCT działa 24 godziny na dobę, dzięki czemu  badanie KTG może być wykonane i przeanalizowane niezależnie od pory dnia i nocy – dodaje Patrycja Wizińska-Socha.

Pracę personelu medycznego w MCT  wspierają specjalnie opracowane przez Nestmedic i wciąż rozwijane algorytmy, które na podstawie wyników, historii i innych dostępnych danych organizują harmonogram prac, pilnując, by przypadki wymagające szczególnej uwagi trafiły do analizy jak najwcześniej. Gdy liczba danych szybko rośnie, zyskujemy możliwość przewidywania zagrożeń oraz coraz szybszej i coraz lepszej diagnostyki odczytów badań. To pomaga podejmować lepsze decyzje i znacząco podnosić bezpieczeństwo.

Pregnabit wspierany przez pracę Medycznego Centrum Telemonitoringu trafi do polskich kobiet jeszcze w tym roku.

– Lekarz prowadzący ciążę najlepiej zna i opiekuje się swoją pacjentką i jej nienarodzonym dzieckiem. Nie jest w stanie jednak czuwać nad ich spokojem bez przerwy. Dlatego połączenie nowoczesnych technologii i takiego medycznego centrum, które jest do dyspozycji przez całą dobę, to bardzo dobry kierunek – mówi dr n. med. Robert Woytoń.

0 komentarze

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *