Jak zadbać o włosy zimą? Pytanie powraca niezmiennie co roku. Zimny wiatr, suche powietrze w pomieszczeniach i ciężkie nakrycia głowy – wszystko to powoduje, że włosy stają się pozbawione życia i naturalnej sprężystości i potrzebują dodatkowej opieki. Wahania temperatur nie służą włosom, dlatego za każdym razem, gdy opuszczamy ciepłe pomieszczenie i wychodzimy na zewnątrz – skóra głowy doznaje lekkiego szoku termicznego. Jest to odczuwalne zwłaszcza, kiedy za oknem panuje minusowa temperatura. Naczynia krwionośne obkurczają się wówczas, dostawa substancji odżywczych zostaje zaburzona, a najsłabsze włosy wypadają. Pędzenie do pracy o poranku z niedosuszonymi włosami może zakończyć się przeziębieniem; jeśli zaś uda nam się nie zachorować – niska temperatura osłabia cebulki włosowe i nasila problem wypadających włosów. Aby zadbać o włosy zimą należy pamiętać o właściwym odżywianiu, olejowaniu i nawilżaniu.
Nawilżanie
Jeśli mieszkamy w bloku – w trakcie okresu grzewczego powietrze będzie bardzo suche, co szybko odbije się na kondycji naszych włosów i skóry. Dlatego warto zainwestować w nawilżacz powietrza lub zadbać o nawilżenie, stosując inne metody. Na kaloryferze możemy umieścić pojemniki z wodą, suszyć wilgotne ręczniki. Musimy pamiętać też o dostarczaniu organizmowi odpowiedniej ilości płynów, najlepiej ciepłych – zimą zazwyczaj pijemy za mało.
Odżywianie
Po umyciu głowy, warto nałożyć na końcówki włosów odżywczą maskę – zwykle są one przesuszone i zniszczone. Maskę możemy zostawić na włosach na 15 minut, dodatkowo podgrzewając czepek, aby cały zabieg przyniósł lepsze rezultaty. W ten sposób łuski włosa unoszą się, pozwalając składnikom maski na lepszą penetrację i dogłębne działanie. Po dokładnym spłukaniu maski możemy zastosować nawilżającą płukankę z siemienia lnianego i odrobiny octu jabłkowego. Ostatnie płukanie powinnyśmy wykonać też z pomocą chłodniejszej wody, pozwalając łuskom włosów na „domknięcie się”.
Olejowanie
Olejowanie włosów przed myciem może jest równie ważne jak ich nawilżanie i odżywianie. Smarujemy olejem włosy i zostawiamy na około godzinę. Najlepszy jest olej lniany – szczególnie w przypadku suchych włosów. To prawda, że zimą z powodu różnic temperatur i noszenia czapek, włosy przetłuszczają się nam bardziej. Dlatego do codziennej pielęgnacji włosów warto zaopatrzyć się w delikatny szampon, odpowiedni do potrzeb naszej skóry i włosów. Jeśli nie chcemy tak często myć włosów lub jest nam trudno to robić, godny polecenia może być suchy szampon.
Przepis na suchy szampon
SKŁADNIKI:
• 1⁄2 szklanki (120 g) mąki ryżowej
• 1⁄4 szklanki (55 g) sody oczyszczonej
• 1⁄4 szklanki (30 g) skórki pomarańczowej w proszku
• 5 kropli olejku z paczuli lub migdałowego
PRZYGOTOWANIE
Mąkę dokładnie wymieszać z sodą i skórką pomarańczową,
a następnie dalej mieszając, dodawać olejek, aż do całkowitego
połączenia składników. Przełożyć do sterylnego pojemnika.
SPOSÓB UŻYCIA
Niewielką ilością mieszanki oprószyć włosy
i wmasować do całkowitego wchłonięcia.
Fajnie sprawdza się u mnie pielęgnacja kosmetykami pilomax w metodzie OMO
Od lat używam kosmetyków Pilomax i nie mam większych problemów w włosami. Ale aby zapewnić im piękny wygląd i odpowiednią ochronę, najważniejsza jest poprawna pielęgnacji i nawilżenie włosów. Stąd właśnie mój wybór tych kosmetyków.
Moje włosy odżyły dzięki zastosowaniu pełnego zestawu (szampon, odzywka, maska) kosmetyków Wax Pilomax. Brak słów by opisać to wszystko. Polecam
Przez cały rok dbam o nie za pomocą waxów Pilomax. Nie jest mi straszna ani zima, ani lato ani żadna inna zmiana temperatur czy wiatr.
Polecam spróbować kosmetyków owlnych od parabenów, SLS, silikonów. Kosmetyków, które przynoszą ukojnie waszym włosom. Kosmetyków, których nie kupisz w pierwszej lepszej drogerii. Kosmetyków na które zasługujesz. Polecam Kosmetyki wax Pilomax.
Potwierdzam!
mi bardzo włosy się wzmocniły nabrały połysku dzięki temu, że do mycia używam szamponu i odżywki biotebal
Bardzo ważne jest nawilżenie po przez odpowiednio dobrane maski i olejki. Włosy zimą są narażone na przemrożenie.
http://tromax.com.pl/