Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on print

Jak w naturalny sposób wybielić zęby?

Nie ma nic lepszego do wybielania zębów niż węgiel drzewny. Ze względu na jego możliwości adsorbujące (zdolności do pochłaniania różnych substancji) medyczny węgiel aktywny świetnie sprawdza się również do wybielania zębów!

  1. Węgiel aktywny jest przede wszystkim tani, dzięki czemu nasze domowe, naturalne wybielanie zębów będzie o niebo tańsze niż profesjonalne zabiegi u dentysty.
  2. Jest bezpieczny (jeśli chodzi o skład) – nie zawiera żadnych dodatków, które niestety znajdujemy w wielu pastach do zębów. Wiele past w swoim składzie zawiera np. fluor, perfumy czy glicerynę.
  3. Jest bezpieczny jeśli chodzi o działanie – zabieg ten nie jest inwazyjny jak w przypadku nakładek czy żeli niszczących szkliwo
  4. Jest skuteczny – szczególnie dobrze radzi sobie z i innych tego typu produktach

Poniżej proponujemy 2 proste metody wybielania zębów za pomocą węgla drzewnego:

1. Wybielanie za pomocą węgla aktywnego

W tej metodzie potrzebujemy jedynie sproszkowanego węgla aktywnego, szczoteczkę do zębów i odrobinę wody.

Szczoteczkę moczymy w wodzie i zanurzamy ją w sproszkowanym węglu drzewnym. Następnie delikatnie szorujemy zęby, okrężnymi ruchami (około 3 minuty).

Po zakończonym zabiegu dokładnie płuczemy jamę ustną wodą. Możemy też użyć nitki dentystycznej, gdyż węgiel lubi pozostawać w przestrzeniach między zębami, oraz gromadzić się przy linii dziąseł.

2. Wybielanie za pomocą węgla aktywnego i oleju kokosowego

Jeśli mamy do dyspozycji dodatkowo olej kokosowy, warto go użyć do powyższego zabiegu. Olej kokosowy zapobiega próchnicy jak również hamuje rozwój bakterii i drożdżaków w jamie ustnej.

Do wykonania wybielającej pasty będziemy potrzebować:

  • Pół łyżeczki węgla aktywnego
  • Łyżeczkę oleju kokosowego (nierafinowanego).

Oba składniki dokładnie mieszamy, do uzyskania jednolitej konsystencji. Otrzymaną pastę nakładamy na szczoteczkę i dokładnie szczotkujemy zęby. Po trzech minutach dokładnie płuczemy jamę ustną.

I to wszystko. Prawda, że proste?

0 komentarze

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry

Nasza strona korzysta z plików cookie, kontynuując korzystanie z niej zgadzasz się na ich używanie. Więcej informacji tutaj.