Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on print

Dbaj o swoją skórę razem z EM!


Na powierzchni ludzkiej skóry znajdują się miliardy bakterii. Jest ich około 10 razy więcej niż komórek naszego ciała (komórki bakterii są około 1000 razy mniejsze niż komórki budujące nasz organizm).

Zdecydowana większość mikrobów żyjących na naszej skórze jest nieszkodliwa, ale stanowi raczej naturalną tarczę do obrony przed bakteriami chorobotwórczymi. Troszcząc się o swoje zdrowie i higienę ważne jest, aby właściwie dbać o skórę i używać preparatów, które wspomagają naturalną mikroflorę bakteryjną, a jednocześnie usuwają przykry zapach.

Takie właśnie są produkty EM. Efektywne Mikroorganizmy (inaczej: pożyteczne bakterie) są bardzo pożądane nie tylko na zewnątrz, w naszym otoczeniu i wewnątrz – w organizmie, ale również na powierzchni naszego ciała.

Bakterie kwasu mlekowego zawarte w produktach EM wspierają mikroflorę naturalnie występującą na skórze, nie dopuszczając do infekcji chorobotwórczymi mikrobami. Efektywne mikroorganizmy wytwarzają substancje biologiczne hamujące rozwój szkodliwych bakterii, grzybów i pierwotniaków.

Produkty

Do najpopularniejszych kosmetyków EM należą mydła, które cieszą się dużą popularnością, gdyż nie zawierają sztucznych barwników, dodatków zapachowych oraz nie wywołują reakcji alergicznych. Do produkcji mydeł EM wykorzystywane są mydlane wióra pozyskiwane z olejów roślinnych pochodzących z kontrolowanych biologicznie upraw. Na wysoką jakość tych kosmetyków składa się wyjątkowe połączenie olejów palmowego i kokosowego oraz oliwy z oliwek.

EM Żywe Mydło

Zawiera ono Efektywne Mikroorganizmy EM, antyutleniacze EMX GOLD oraz dodatek japońskiej glinki ceramicznej. Żywe Mydło ma swoje zastosowanie w pielęgnacji całego ciała. Ma gęstą konsystencję i dzięki temu jest bardzo wydajne. Nie pieni się nadmiernie i nie szczypie w oczy, tak jak tradycyjne mydło. Z powodzeniem może zastąpić żel do mycia, mydło do rąk, a nawet szampon do włosów. Pielęgnując skórę głowy, świetnie radzi sobie z łupieżem, a sami konsumenci zachwalają ten produkt jako skuteczny w walce z wypadaniem włosów i problemami skóry głowy. Szczególnie dla kobiet istotnym faktem może być to, że stosując mydło EM jako szampon do włosów, nie trzeba już stosować dodatkowo odżywki, gdyż zawarte w nim naturalne oleje doskonale pielęgnują i odżywiają włosy. Do tego włosy stają się miękkie i lśniące. Zawarte w Żywym Mydle bakterie kwasu mlekowego sprawiają, że produkt ten jest polecany również do higieny intymnej. Żywe Mydło sprzedawane jest w półlitrowych butelkach z wygodną do dozowania pompką. Duża wydajność i szerokie zastosowanie tego produktu pozwala kupującemu znacząco zaoszczędzić. Główną jednak korzyścią jest oczywiście wspomniane wcześniej wspomaganie naturalnej flory bakteryjnej skóry.

Mydło Bokashi

Ma właściwości nawilżające i peelingujące skórę. Dzięki zawartym w nim drobinkom – fermentowanym otrębom – możliwe jest usuwanie martwych komórek ciała, co wpływa korzystnie na wygląd i stan skóry. Mydło Bokashi, oprócz naturalnych olei roślinnych, zawiera również Efektywne Mikroorganizmy.

Mydło z glinką ceramiczną EMX

Doskonale nadaje się do pielęgnacji skóry młodej, skłonnej do przetłuszczania się. Ma działanie lekko ściągające i osuszające. Zawiera Efektywne Mikroorganizmy oraz dodatek japońskiej glinki ceramicznej EMX.

Mydło z melasą

Jest przeznaczone do skóry wrażliwej, skłonnej do wysychania i pękania. Ma właściwości nawilżające, łagodzące i gojące. Mydło z melasą zawiera mikroelementy pochodzące z melasy z trzciny cukrowej oraz fermentowane otręby pszenne.

Kosmetyki EM można znaleźć w sklepie internetowym: www.fzz.pl

Magda Ignacak


0 komentarze

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *