Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on print

Kilka pomysłów na naturalny tonik

Pietruszkowy tonik

Pęczek natki pietruszki, siekamy i zalewamy 1/4 szklanki wody mineralnej odstawiamy na 24 godz. w chłodne miejsce. Następnie wyciskamy sok z połowy cytryny i przelewamy przez sitko do butelki. Stosujemy po każdym oczyszczaniu twarzy.

Lawendowy tonik

(cera mieszana i tłusta) Garść suszonych płatków lawendy zalać pół litrem octu owocowego i przelać do butelki. Odstawić na dwa tygodnie. Po upływie tego czasu przelać płyn przez filtr do kawy i rozcieńczyć 100g wody destylowanej. Można dodać łyżeczkę olejku lawendowego. Tonik lawendowy odświeża tłustą skórę i lekko ściąga pory.

Tonik ściągający

Dwie garści obierek z jabłek zalewamy dwiema szklankami przegotowanej (ale nie gorącej) wody. Całość przykrywamy i pozostawiamy na noc. Przecedzamy przez sitko i już mamy gotowy tonik o właściwościach ściągających.

Bryza różana

Zrywamy płatki mniej więcej z pięciu róż. Do litra niegazowanej wody mineralnej wsypujemy płatki. Całość pozostawiamy na tydzień. Po upływie tego czasu przecedzamy przez sitko wlewając wodę do butelki ze spryskiwaczem. Pachnącą wodą spryskujemy codziennie rano skórę twarzy i ciało.

Coś dla naszych ust

Na popękane usta dobrze zrobi maseczka z twarogu i miodu. W równych proporcjach zmieszać oba składniki. Utrzeć na jednolitą masę. Papkę trzymać na ustach pół godziny a następnie zmyć.

Marzena Matła – kosmetyczka

0 komentarze

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *