Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on print

Co się dzieje, kiedy rano pijesz wodę?

Dla naszego przetrwania na świecie nic nie jest ważniejsze niż zwykła woda. Na pewno słyszałeś wiele razy o tym, jak ważne jest picie dużej ilości wody w ciągu dnia, jak może to poprawić Twój stan zdrowia i wygląd.

To wszystko prawda, ale czy wiedziałeś, że picie ciepłej wody może dać Ci jeszcze kolejne korzyści?

 Jeśli będziesz zaczynać dzień od wypicia szklanki ciepłej wody na pusty żołądek, poprawisz trawienie, przyspieszysz metabolizm i wspomożesz proces usuwania toksyn z ciała.

Niezależnie czy będziesz pić wodę czystą, czy dodasz do niej na przykład cytrynę lub miętę, Twoje ciało odwdzięczy Ci się za wprowadzenie takiego zwyczaju. 

 Oto sześć korzyści, jakie przyniesie Ci picie rano ciepłej wody:

1. Usuwa toksyny z ciała

Picie szklanki ciepłej wody natychmiast po przebudzeniu pomoże ciału pozbyć się toksyn i produktów przemiany materii poprzez stymulację procesu rozkładania pożywienia w układzie trawiennym i poprawę jego funkcjonowania.

2. Jest zastrzykiem energii dla metabolizmu

Niezależnie od tego, czy starasz się stracić na wadze czy nie – wszyscy potrzebujemy od czasu do czasu przyspieszenia metabolizmu. Picie ciepłej wody świetnie spełni tę funkcję, dzięki czemu pomoże Ci dobrze zacząć dzień. Usunie też ból brzucha wywołanego złym metabolizmem i trawieniem.

3. Uśmierza ból

Ciepła woda to jedno z najlepszych lekarstw na skurcze menstruacyjne, bóle brzucha i głowy. Poprawia krążenie i wspomaga odprężenie mięśni w ten sposób uspokajając ciało, uśmierzając ból i skurcze. Aby uzyskać takie rezultaty, należy pić ciepłą wodę codziennie. 

4. Wspomaga utratę wagi

Dzięki poprawie tempa metabolizmu i podniesieniu temperatury ciała, ciepła woda intensyfikuje spalanie tłuszczu. Jeśli jesteś obecnie na diecie, nawyk picia ciepłej wody co rano poprawi jeszcze Twoje rezultaty.

5. Spowalnia starzenie

Wspominaliśmy już, że ciepła woda jest idealna dla oczyszczenia ciała z toksyn. Taki proces oczyszczania usuwa z organizmu szkodliwe substancje i odwraca negatywne działanie wolnych rodników, które powodują choroby i przedwczesne starzenie skóry prowadząc do utraty jej elastyczności i witalności. Pij więc co rano ciepłą wodę, a przywrócisz skórze gładkość i poprawisz zdrowie komórek ciała.

6. Chroni zdrowie włosów

Kolejną wspaniałą korzyścią z picia ciepłej wody jest jej wpływ na witalność – picie ciepłej wody wspomaga cebulki włosów i połączone z nimi zakończenia nerwowe, przez co czyni włosy bardziej lśniącymi i miękkimi. Co więcej, dobre nawodnienie skóry głowy stymuluje szybszy wzrost włosów i niweluje problem łupieżu.

Źródło: fitnessandpower.com

0 komentarze

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *