Skarby z ula
Przez
lek. med. Grażyna Kuczek
|
Ostatnia aktualizacja:
8 lipca, 2019

Produkty pszczele są najstarszymi uniwersalnymi lekarstwami, jakie stosowała ludzkość.
Miód
Miód powstaje z nektaru kwiatowego roślin miododajnych, jak również ze spadzi. Jest od dawien dawna ceniony za jego właściwości lecznicze.
Miód stosowany jest często w stanach przeziębieniowych. Najlepsze efekty uzyskuje się na początku procesu chorobowego. Zwiększa on wówczas odporność organizmu i chroni drogi oddechowe przed rozwojem zakażenia. W trakcie leczenia ustępują stopniowo objawy towarzyszące początkowej fazie przeziębienia, takie jak kaszel, chrypka, drapanie i ból gardła, dreszcze oraz podwyższona temperatura ciała.
Miód stosowany jest z powodzeniem w ostrych i przewlekłych stanach zapalnych gardła, schorzeniach zapalnych nosogardzieli, a także ostrych i przewlekłych zapaleniach migdałków podniebiennych.
Leczenie za pomocą miodu prowadzi do stopniowego ustępowania suchości w gardle, nawilżenia błon śluzowych, a także eliminacji ropnej wydzieliny.
Pyłek
Pyłek pszczeli to potoczna nazwa pyłku kwiatowego, który zbierają pszczoły i zanoszą do ula. Jest odżywczy i leczniczy.
To prawdziwa skarbnica witamin, mikro- i makroelementów, białek i enzymów. To wspaniałe źródło potrzebnych każdemu składników odżywczych. Z tego powodu wzmacnia zdrowie, minimalizuje skutki zmęczenia, osłabienie spowodowane stresem i podwyższonym wysiłkiem fizycznym, wspiera proces leczenia białaczki i anemii, a także kurację chorób przewodu pokarmowego, wzmacnia wątrobę, zmniejsza bóle menstruacyjne i ma zastosowanie w leczeniu chorób gruczołu krokowego.
Doskonale zastępuje sztuczne odżywki stosowane przez sportowców, nie powodując przy tym szkodliwych skutków ubocznych.
Propolis
Propolis to lepka substancja powstająca z żywic roślinnych zbieranych przez pszczoły z pączków i młodych pędów drzew oraz roślin zielonych.
Według doc. dra J. Schellera z Kliniki Akademii Medycznej w Zagrzebiu, kit pszczeli działa na wirusy, bakterie, pierwotniaki i grzyby chorobotwórcze.
Propolis sześciokrotnie przyspiesza rozwój i odbudowę komórek, pobudza też gruczoły wydzielania wewnętrznego.
Propolis stosowany jest zarówno w warunkach domowych, jak i w leczeniu szpitalnym. Terapia propolisem pozwala na uzyskanie pozytywnych wyników w leczeniu wielu chorób infekcyjnych skóry, błon śluzowych i narządów wewnętrznych trudnych do wyleczenia za pomocą dostępnych środków farmakologicznych.
Mleczko
Mleczko pszczele to główne pożywienie wytwarzane przez pszczoły. W porównaniu do innych produktów pszczelarskich nie jest ono produktem roślinnym zbieranym i modyfikowanym przez pszczoły, gdyż to one je wytwarzają. Pszczoły karmicielki łykają pyłek i nektar, a następnie ze specjalnych gruczołów gardzielowych wydzielają mleczko pszczele, którym karmią wszystkie larwy, ale tylko przez pierwsze 3 dni. Mleczkiem pszczelim przez całe życie karmiona jest jedynie królowa.
Mleczko pszczele jest niepowtarzalnym suplementem diety dla człowieka.
W dużym stopniu zawiera wszystkie główne składniki odżywcze, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Posiada wyjątkowe właściwości.
Czyste, nieprzetworzone mleczko pszczele pomaga w leczeniu wielu chorób oraz łagodzi objawy różnych dolegliwości. Bardzo korzystnie wpływa na niepłodność żeńską i męską.
Mleczko pszczele polecane jest w stanach wyczerpania fizycznego i psychicznego, osłabienia, bezsenności i zmniejszenia sprawności umysłowej.
Specjaliści twierdzą, że spełnia ono wszelkie wymagania stawiane środkom geriatrycznym.
Lek. med. Grażyna Kuczek
Polecamy książkę „Stosujemy miód” C.Leigh Broadhurs
Produkty pszczelarskie zawierają mnóstwo składników odżywczych i leczniczych – to najlepsze „nutraceutyki”. Wykazują skuteczność w przypadku setek dolegliwości, począwszy od utraty włosów, a skończywszy na miażdżycy. Niniejsza książka to opowieść o jednych z najdoskonalszych produktów natury.
Więcej informacji: księgarnia Fundacji Źródła Życia – http://sklep.fzz.pl/225,stosujemy-miod.html