Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on print

Trzytygodniowa próba zmiany odżywiania

Najlepszym i najłatwiejszym sposobem na wypróbowanie nowego sposobu odżywiania jest zrobienie sobie tzw. trzytygodniowej próby. Oznacza to, że przez trzy tygodnie powinieneś zrezygnować z jedzenia niezdrowych potraw i konstruować swoje posiłki z najzdrowszych możliwych produktów. Twoje kubki smakowe „pamiętają” jedynie okres ostatnich trzech tygodni, co oznacza, że w tym czasie przyzwyczają się do nowych smaków. Niezależnie więc, czy próbujesz zmniejszyć w swojej diecie ilość tłuszczu lub soli, odzwyczaić się od słodyczy, czy zasmakować w naprawdę zdrowych produktach – trzytygodniowa próba to sposób dla ciebie. Oczywiście, jeśli będziesz konsekwentny.

Zobaczysz, jak będziesz się czuł po tych trzech tygodniach. Jeśli twoje samopoczucie będzie dobre – stracisz kilka kilogramów, będziesz miał więcej energii i czuł się ogólnie zdrowszy – zostań przy nowej diecie. Jeśli jednak nowy sposób odżywiania ci nie pasuje, wróć do poprzedniej diety. Pamiętaj, że twój eksperyment dietetyczny trwa jedyne trzy tygodnie, podczas których powinieneś dać z siebie wszystko.

Zapomnij o półśrodkach – nadszedł czas na sprawdzenie, jak wygląda zdrowa dieta. Jeśli twoja dieta nadal będzie zawierać dania z mięsem czy serem, a zdrowe wegetariańskie potrawy będziesz jadł tylko od czasu do czasu, będziesz nieustannie przypominał swoim kubkom smakowym o produktach, które powodują problemy zdrowotne i nigdy nie stracisz ochoty na ich jedzenie. Zerwij więc z takimi potrawami całkowicie i spróbuj jeść tylko zdrowe pokarmy. W rozdziale trzecim staraliśmy się zilustrować, jak szybko organizm przyzwyczaja się do nowych smaków na przykładzie zamiany tłustego mleka na odtłuszczone lub chude. Teraz masz szansę na „odchudzenie” całego swojego menu. Z początku twoje kubki smakowe mogą tęsknić za tłustym jedzeniem, szybko jednak przyzwyczają się i polubią zdrowe jedzenie.

0 komentarze

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *