Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on print

Zagrożenie dla zdrowia człowieka

Witajcie kochani. Cieszę się, że tu trafiliście, bo sprawa jest poważna. Chodzi o kolejne zagrożenie dla zdrowia człowieka, które jest często pomijane w różnych opracowaniach nt. zdrowego odżywiania czy zdrowych nawyków. Najczęściej poruszanym problemem jest to, co jemy i to jest oczywiście niesamowicie ważne, ale jest jeszcze coś, co prowadzi do wielu poważnych chorób- przejadanie się. Często robimy to nawet nie zdając sobie z tego sprawy lub właśnie mamy tego świadomość, ale nie wiemy co z tym zrobić, jak się od tego ustrzec. Dzięki David A. Kessler autora bestsellera New York Times wiele się wyjaśniło…

Poznaj swojego wroga

Niektórzy uważają, że najlepsze historie o których czytamy, słyszymy lub które oglądamy w telewizji dotyczą jakieś walki, jakiegoś problemu lub konfliktu. Jest jakiś wymyślony bohater, który walczy przeciwko jakimś wrogom. Nieważne jakie są wątki takiej historii (choć oczywiście muszą być ciekawe), ważne, aby bohater rozwiązał problem i przezwyciężył jakieś zło. A tym problemem w naszej historii jest przejadanie się, które towarzyszy człowiekowi od jakiegoś czasu. Jak myślisz, kto jest wrogiem? Ty sam? Twój apetyt? Stres? Praca? Każdy z nas mógłby znaleźć sobie swojego, osobistego przeciwnika, ale wszyscy razem mamy wspólnego wroga i wg. autora książki pt. ,,Koniec z przejadaniem się” jest nim przemysł spożywczy i restauracyjny. Zdaniem Davida A. Kesslera wróg wykorzystuje składniki i techniki, które sprawiają, że jedzenie staje się dla nas wyjątkowo smakowite i pobudza nasz układ nagrody. W efekcie, często choć nie odczuwamy głodu, nadal chcemy jeść. Innymi słowy – jesteśmy manipulowani. Ulegamy wpływom, nawet o tym nie wiedząc!

Najgorsze co możemy zrobić to zbagatelizować problem

Czy muszę opisywać problem, który każdy z nas dostrzega wokół siebie? Przecież coraz więcej dostrzegamy chorób takich jak cukrzyca, choroby układu krążenia, nowotwory oraz wiele innych, które skracają nasze życie. A my przecież chcemy żyć, chcemy jak najdłużej przebywać na tej ziemi, chcemy spędzać czas z naszymi rodzinami, realizować swoje pasje, podróżować spełniać marzenia czy doczekać dorastania naszych wnuków. Chcemy tego wszystkiego, ale… coraz częściej chorujemy. I dzieje się to przez to, że jemy za dużo i jemy bezwartościowe rzeczy. Statystyki są bezlitosne. Z dekady na dekadę jemy coraz więcej, a średnia masa ciała człowieka rośnie. Większa liczba kilogramów, czyli nadwaga, prowadząca do choroby jaką jest otyłość to nie tylko, jak to często myślimy wygląd i większe rozmiary ubrań. To przede wszystkim inne choroby, które przyśpieszają naszą śmierć. Czy przejadanie się to rzeczywiście aż taki problem?

To nie tylko większa liczba kalorii

Przejadanie się jak już wspomniałem to nie tylko wygląd i choroby prowadzące nas za rękę szybkim krokiem do śmierci, ale to także olbrzymi stres, wojna między ,,chcę” a ,,nie powinienem” między ,,potrafię to kontrolować” a ,,to jest silniejsze ode mnie”. To także trudna i męcząca walka ze swoimi wymówkami, przegrane potyczki ze swoimi postanowieniami. Do tego wszystkiego dochodzą powracające obsesyjne myśli o jedzeniu, o tym dlaczego jemy, co jemy, kiedy jemy, z kim jemy i jak przestać tyle jeść… To wszystko jest trudne. Szczególnie dla kogoś, kto czuje się zmanipulowany przez swój apetyt. To wszystko jest męczące i dobrze byłoby znaleźć rozwiązanie…

Zdrowie kontra przemysł spożywczy.

Akcja tej walki toczy się na Twoich oczach, jest w mojej i Twojej głowie, jest za każdym razem, gdy oglądamy telewizję, przeglądamy internet czy prasę. Duża liczba wojska naszego przeciwnika czycha codziennie w sklepach i restauracjach, a dowódcy wroga – producenci żywności i restauratorzy przejmują władzę nad zawartościami naszych portfeli. Czy my będziemy dalej na to pozwalać? Pokonać wroga to znaczy poznać jego taktykę i motywację. Mogliśmy przegrać wiele bitew, ale wojnę musimy wygrać. Jak to zrobić? Autor książki pt. ,,Koniec z przejadaniem się” ujawnia krok po kroku działania przemysłu spożywczego. Triki reklamowo – marketingowe działają na niekorzyść naszego zdrowia, a na korzyść swoich kieszeni.

Jak działa przeciwnik i komu zależy żebyśmy za dużo jedli?

Czy zauważyliście, że na reklamach rzadko pokazuje się nam badania i informacje o prozdrowotnych właściwościach danego produktu czy składnika, a częściej prezentuje się uśmiechniętych ludzi, którzy mówią o smakowitości, doznaniach swojego podniebienia lub o wywoływanym uśmiechu dzięki zjedzeniu czegoś? Czy zaważyliście, że często jedząc coś na mieście lub robiąc zakupy kupujecie więcej jedzenia niż tak na prawdę potrzebujecie? Czy zauważyliście, że w gotowych produktach, które są dostępne w sklepach w składzie często występują różne rodzaje tłuszczu i cukrów? Czy zwróciłeś kiedyś uwagę, że czasami reagujemy na słodycze jak osoba uzależniona od narkotyków? Myślałaś kiedyś o tym, dlaczego słodkości bardziej smakują Twoim dzieciom niż owoce? Czy tak już po prostu jest i mam to zaakceptować, czy może jednak ktoś poszedł o krok za daleko i manipuluje moimi potrzebami?

Przejadanie się to problem, który można pokonać!

Poznanie taktyki swojego wroga to jeden ze sposobów na koniec z przejadaniem się. Kolejne to zwyciężenie swoich wymówek, przygotowanie planu swojego jedzenia, wprowadzenie nowych nawyków życiowych i żywieniowych. Następnie musimy uwolnić się od swojej przeszłości i przejąć świadomą kontrolę nad swoimi zachowaniami. Znając zasady działania przemysłu spożywczego, będziesz wiedzieć jak kontrolować swoje myśli i nawyki, tak aby powstrzymać się od podjadania.

Ty jesteś bohaterem!

Wojna o Twoje pieniądze toczy się każdego dnia, tyle że w obliczu tych walk bezbronne jest Twoje zdrowie. Tylko od Ciebie zależy czy podejmiesz rękawice, broń czy inny sprzęt i metody walki. Musisz pamiętać, że nie jesteś sam. Są wokół Ciebie osoby, które Cię kochają i na Ciebie liczą. Może nie mówią o tym na głos, może nie zawsze pokazują, może nie zawsze to widzisz, ale będą Ci wdzięczni, że dzięki Twoim staraniom będą zdrowsi. Będą Ci dziękować, że ratujesz ich przed chorobami. Możesz zostać bohaterem, zadbać o swoje i swoich najbliższych zdrowie. Możesz zostać osobą, z której inni będą brać przykład. Nie pozwól by przeciwnik wygrał, kosztem Twojego zdrowia i pieniędzy przejmując ludzi na swoją ,,stronę mocy”.

Koniec z przejadaniem się! Zdrowie Ci ucieka!

Jesteś Ty, jest życie, jest zdrowie i choroba, jest wojna, wróg, codzienna bitwa i decyzja do podjęcia… ,,walczę” czy ,,odpuszczam”? ,,Kontroluję” czy ,,jestem kontrolowany”? ,,Atakuję” czy ,,bronię się”? W świecie zdrowia potrzebni są bohaterowie dla swoich rodzin i znajomych. Zostań jednym z nich! Bohater potrzebuje zbroi i miecza. W innych historiach kamizelki kuloodpornej i pistoletu. I tu nie chodzi o wojnę przeciwko człowiekowi, tu chodzi o wojnę o Twoje zdrowie. Sprzętem, który potrzebujesz do walk może być wiedza z książek dostępnych na www.sklep.fzz.pl. Możesz walczyć sam swoimi sposobami i szanuję to! A możesz poznać taktykę wroga, możesz nauczyć się najlepszych strategii w dbaniu o zdrowie i zdmuchnąć choroby ze swojego życia. Wejdź na www.sklep.fzz.pl zarejestruj się i kupuj najlepsze książki o zdrowiu z 5% rabatem. Pozycje dostępne na naszym sklepie z serca polecamy. Wiedza tam zawarta jest sprawdzona. Powodzenia!

„Koniec z przejadaniem się” (bestseller dziennika New York Times) to książka, która przedstawia sposób w jaki przemysł spożywczy manipuluje naszymi apetytami w celu bogacenia się. Znajdziesz tam także, rzec jasna, sposoby na panowanie nad swoim nadmiernym pożądaniem jedzenia. 

Autor: lek. med. David A.Kessler
Ilość stron: 312
Format: 232 x 162
Oprawa: Twarda
Wydawca: Fundacja Źródła Życia 2019
Budy-Zasłona, ul. Źródlana 1, 96-320 Mszczonów
tel: 46 857 13 54
biuro@fzz.pl
sklep.fzz.pl

Patroni medialni:

 

 

0 komentarze

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *