Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on print

Skarby z ula


Produkty pszczele są najstarszymi uniwersalnymi lekarstwami, jakie stosowała ludzkość.

Miód

Miód powstaje z nektaru kwiatowego roślin miododajnych, jak również ze spadzi. Jest od dawien dawna ceniony za jego właściwości lecznicze.

Miód stosowany jest często w stanach przeziębieniowych. Najlepsze efekty uzyskuje się na początku procesu chorobowego. Zwiększa on wówczas odporność organizmu i chroni drogi oddechowe przed rozwojem zakażenia. W trakcie leczenia ustępują stopniowo objawy towarzyszące początkowej fazie przeziębienia, takie jak kaszel, chrypka, drapanie i ból gardła, dreszcze oraz podwyższona temperatura ciała.

Miód stosowany jest z powodzeniem w ostrych i przewlekłych stanach zapalnych gardła, schorzeniach zapalnych nosogardzieli, a także ostrych i przewlekłych zapaleniach migdałków podniebiennych.

Leczenie za pomocą miodu prowadzi do stopniowego ustępowania suchości w gardle, nawilżenia błon śluzowych, a także eliminacji ropnej wydzieliny.

Pyłek

Pyłek pszczeli to potoczna nazwa pyłku kwiatowego, który zbierają pszczoły i zanoszą do ula. Jest odżywczy i leczniczy.

To prawdziwa skarbnica witamin, mikro- i makroelementów, białek i enzymów. To wspaniałe źródło potrzebnych każdemu składników odżywczych. Z tego powodu wzmacnia zdrowie, minimalizuje skutki zmęczenia, osłabienie spowodowane stresem i podwyższonym wysiłkiem fizycznym, wspiera proces leczenia białaczki i anemii, a także kurację chorób przewodu pokarmowego, wzmacnia wątrobę, zmniejsza bóle menstruacyjne i ma zastosowanie w leczeniu chorób gruczołu krokowego.

Doskonale zastępuje sztuczne odżywki stosowane przez sportowców, nie powodując przy tym szkodliwych skutków ubocznych.

Propolis

Propolis to lepka substancja powstająca z żywic roślinnych zbieranych przez pszczoły z pączków i młodych pędów drzew oraz roślin zielonych.

Według doc. dra J. Schellera z Kliniki Akademii Medycznej w Zagrzebiu, kit pszczeli działa na wirusy, bakterie, pierwotniaki i grzyby chorobotwórcze.

Propolis sześciokrotnie przyspiesza rozwój i odbudowę komórek, pobudza też gruczoły wydzielania wewnętrznego.

Propolis stosowany jest zarówno w warunkach domowych, jak i w leczeniu szpitalnym. Terapia propolisem pozwala na uzyskanie pozytywnych wyników w leczeniu wielu chorób infekcyjnych skóry, błon śluzowych i narządów wewnętrznych trudnych do wyleczenia za pomocą dostępnych środków farmakologicznych.

Mleczko

Mleczko pszczele to główne pożywienie wytwarzane przez pszczoły. W porównaniu do innych produktów pszczelarskich nie jest ono produktem roślinnym zbieranym i modyfikowanym przez pszczoły, gdyż to one je wytwarzają. Pszczoły karmicielki łykają pyłek i nektar, a następnie ze specjalnych gruczołów gardzielowych wydzielają mleczko pszczele, którym karmią wszystkie larwy, ale tylko przez pierwsze 3 dni. Mleczkiem pszczelim przez całe życie karmiona jest jedynie królowa.

Mleczko pszczele jest niepowtarzalnym suplementem diety dla człowieka.

W dużym stopniu zawiera wszystkie główne składniki odżywcze, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Posiada wyjątkowe właściwości.

Czyste, nieprzetworzone mleczko pszczele pomaga w leczeniu wielu chorób oraz łagodzi objawy różnych dolegliwości. Bardzo korzystnie wpływa na niepłodność żeńską i męską.

Mleczko pszczele polecane jest w stanach wyczerpania fizycznego i psychicznego, osłabienia, bezsenności i zmniejszenia sprawności umysłowej.

Specjaliści twierdzą, że spełnia ono wszelkie wymagania stawiane środkom geriatrycznym.

Lek. med. Grażyna Kuczek

 

Polecamy książkę „Stosujemy miód” C.Leigh Broadhurs

 

Produkty pszczelarskie zawierają mnóstwo składników odżywczych i leczniczych – to najlepsze „nutraceutyki”. Wykazują skuteczność w przypadku setek dolegliwości, począwszy od utraty włosów, a skończywszy na miażdżycy. Niniejsza książka to opowieść o jednych z najdoskonalszych produktów natury.

Więcej informacji: księgarnia Fundacji Źródła Życia –  http://sklep.fzz.pl/225,stosujemy-miod.html


0 komentarze

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *