Dbaj o swój wygląd
Ostatnia aktualizacja:
5 lipca, 2019

U progu przedwiośnia każda z nas myśli jak poprawić swój wygląd i samopoczucie.
Niewątpliwie codzienna krótka gimnastyka, kąpiel, dostateczny sen, świeże powietrze, prawidłowe odżywianie to działanie poprzez krew na wszystkie narządy i tkanki całego ciała. Krew odżywia skórę i tkanki szyi, ramion, dłoni, oczu, ust i policzków. Odżywiony i dotleniony mózg reguluje życie i czynności wszystkich narządów. Skóra będzie jędrna, włosy pełne połysku, zęby zdrowe, paznokcie lśniące, a serce, wątroba, żołądek i jelita będą właściwie pracować.
Proponujemy kilka prostych zabiegów, które każda z nas może wykonać sama w domu. Przypominamy, że skóra potrzebuje odżywienia również wewnętrznego – tak więc, świeży sok i szejk powinien być stałą częścią naszej codzienności.
Dla zachowania świeżej cery można przed snem dokładnie umyć twarz w ciepłym wywarze z otrąb pszennych, spłukać zimną wodą, wytrzeć suchym, miękkim ręcznikiem. Można stosować parówki z rumianku. Zabiegi te czynią skórę elastyczną i aksamitną.
Celem poprawy kondycji i odżywienia skóry można stosować maseczki:
1. Maseczka z marchwi. 1-2 marchewek zetrzeć na tarce i zmieszać z 1 łyżką mąki ziemniaczanej i 1 żółtkiem. Nałożyć na twarz i po 15 minutach zmyć najlepiej gorącą wodą a następnie zimną. Maseczka nadaje się do każdego rodzaju skóry.
2. Maseczka z kapusty kiszonej. Po oczyszczeniu twarzy i szyi obłożyć kiszoną kapustą na 15-20 minut, po czym opłukać zimną wodą. Twarz zyskuje świeżość i młodzieńczy wygląd. Maseczka leczy też skórę spierzchniętą i popękaną.
3. Maseczka z miodu wymieszanego z niewielką ilością wody. Maseczkę nakładamy na skórę na mniej więcej 1-2 godziny. Po czym należy zmyć. Skóra staje się miękka i aksamitna.
Sposób na łamliwe paznokcie
Nie należy dopuścić do zniszczenia rąk. Należy je myć mydłem kilka razy dziennie i po wytarciu nacierać kremem nawilżającym. Można też myć w wodzie z dodatkiem otrąb i trocin drzewnych.
Łamliwe i miękkie paznokcie staną się twarde, różowe i błyszczące po miesięcznej kuracji kremem sporządzonym z 1 źółtka ugotowanego na twardo roztartym z 2 g stopionego białego wosku i niewielką ilością olejku migdałowego. Przed snem nakłada się na paznokcie i wtedy należy spać w rękawiczkach. Rano ręce umyć w ciepłej wodzie.
Algi w kosmetyce
Tutaj na szczególną uwagę zasługuje spirulina. Naturalne kosmetyki świetnie działają, a te przygotowane w domu z użyciem spiruliny, mogą przyćmić niejedne kupione w drogerii.
SPIRULINA – MASECZKA NA TWARZ I CIAŁO Z OLEJEM KOKOSOWYM
1 łyżeczka spiruliny w proszku
2 łyżeczki wody mineralnej, niegazowanej
1 łyżeczka oleju kokosowego
Wszystkie składniki dokładnie wymieszać. Maseczka powinna mieć gładką, dość gęstą konsystencję. Nałożyć na twarz na ok. 15-20 min. Przy pierwszej aplikacji można zostawić na krócej (10 min), żeby sprawdzić, czy nasza skóra nie reaguje zaczerwienieniem. Maseczka nie powinna wysychać, więc co jakiś czas dobrze jest zwilżyć twarz wodą ze spryskiwacza.
Nie da się ukryć, że zapach nie jest przyjemny, ale można go nieco zniwelować dodają kroplę olejku eterycznego.
Jeśli nie ma akurat w domu oleju kokosowego można go zastąpić innym (np. lnianym, oliwą z oliwek) lub rozrobić proszek z samą wodą.
MASECZKA NA WŁOSY ZE SPIRULINY, ŻÓŁTKA I NAFTY
1 łyżeczka spiruliny w proszku
1 żółtko
1-2 łyżeczki nafty (można kupić w aptece)
1 łyżeczka wody mineralnej
1 łyżeczka oleju kokosowego
Wszystkie składniki dokładnie wymieszać.
Maseczkę trzymać na włosach min. pół godziny, poleca się jednak dłużej (ok. godziny). Spłukać samą wodą.
UWAGA – spirulina ma intensywny kolor, więc należy uważać, żeby nie zabrudzić na zielono całej łazienki:)
ALGI – CZY WARTO?
Na pewno warto spróbować – nasz organizm będzie wdzięczy na wsparcie jakiego mu udzielimy.
Nawet, jeśli nie jesteśmy przekonani o stosowaniu spiruliny i chlorelli cały czas to warto mieć je w domu, na wypadek, gdyby przydarzyło się jakieś stłuczenie (chlorella), albo gdyby naszła nas ochota na domowe Spa (spirulina).
SPIRULINA I CHLORELLA – GDZIE KUPIĆ? NA ILE WYSTARCZY JEDNO OPAKOWANIE SPIRULINY LUB CHLORELLI? – Tu znajdziesz odpowiedź http://www.sklepvita.pl/934-Suplementy-w-proszku