Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on print

Galaretka z brzoskwiń

Oceń przepis:
0/5 (0 Reviews)

Przygotowanie:

5 minut

Przyrządzenie:

15 minut

Porcja:

500 g

Czy można podejrzewać brzoskwinie o to, że są tak wartościowe? Zawierają prowitaminę A, witaminę C, dużo potasu, magnezu, żelaza no i oczywiście sporo błonnika.
Źródło: Zdrowa dieta i przepisy kulinarne Fundacji Źródła Życia© prezentuje ZdrowieNaTalerzu.pl –Galaretka z brzoskwiń

0/5 (0 Reviews)

Składniki​

Sposób przyrządzenia

  1. Owoce myjemy, pestkujemy, obieramy ze skórki, miksujemy w blenderze z sokiem cytryny i np. syropem agave*. Mamy uzyskać 4 szklanki zmiksowanych owoców.
  1. Wodę i agar gotujemy aż do zgęstnienia ciągle mieszając. Dodajemy do blendera i wszystko razem miksujemy. Wylewamy do wybranego naczynia i wstawiamy do lodówki do zastygnięcia.
  1. Podajemy z bitą śmietaną z mleka kokosowego albo ze śmietanką z migdałów. Możemy posypać także migdałami.
  1. Do śmietanki kokosowej należy użyć tłuste mleko kokosowe, które trzymamy w lodówce 12 do 24 godzin aż zgęstnieje. Otwieramy puszkę i wykładamy łyżką do miski, powinno być bardzo gęste. Ubijamy ręcznym mikserem z dodatkiem cukru lub syropu agave.

Popularne artykuły

A to ciekawe ...

  • Chia inaczej szałwia hiszpańska (Salvia columbariae) posiada niezwykłe właściwości. Nasiona chia zawierają dużą ilość bardzo wartościowych i odżywczych składników. Te niepozorne nasionka kryją w sobie potężną dawkę energii, która wzmocni każdy ludzki organizm.
  • Karob (mączka z chleba świętojańskiego) jeden z najzdrowszych produktów żywieniowych, doskonałe źródło niezbędnych minerałów i witamin. Ziarna karobu są nieocenionym źródłem białka, magnezu, żelaza, wapnia, węglowodanów i fosforu. Karob w proszku wykorzystywany jest w przemyśle spożywczym jako substytut czekolady.
  • Agar – substancja żelująca, której głównym składnikiem jest trudno przyswajalny przez człowieka cukier galaktoza. Agar-agar w zimnej wodzie pęcznieje, natomiast dobrze rozpuszcza się w wodzie o temperaturze ok. 90-100 °C, a zestala się, tworząc rodzaj żelu w 40-50 °C. Agar zawiera około 90% polisacharydów. Głównymi składnikami cukrowymi tych związków są: agaroza (około 70%) oraz kwaśna agaropektyna. Na ogół skład jest zmienny i zależy od pochodzenia surowca. Jako substancja silnie pęczniejąca jest stosowany jako środek łagodnie przeczyszczający. Agar jest wykorzystywany jako naturalny, bezsmakowy i bezpieczniejszy od żelatyny środek żelujący przy produkcji słodyczy i innych przemysłowych produktów spożywczych.
  • Quinoa (komosa ryżowa) jest skarbnicą witamin i minerałów, nie bez powodu więc okrzyknięto ją mianem Złota Inków. Ziarno quinoa jest bezglutenowe i ma niski indeks glikemiczny.
  • Sorgo (Sorghum ) – bardzo wartościowa roślina zbożowa uprawiana w Meksyku. Zawiera do 13% białka oraz witaminy z grupy B. Liście wykorzystuje się jako paszę dla bydła, a ziarno przerabia na kaszę i mąkę.
  • Borówki amerykańskie – mogą zapobiegać infekcjim drug moczowych. Podobnie jak żurawina zawierają związki, które utrudniają szkodliwym bakteriom przyleganie do ściany pęcherza. Jeśli zniechęca Cię cierpki smak żurawiny, spróbuj soku z owoców borówki lub dodaj szklenkę borówek do ulubionego koktajlu.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *